ADR tanfolyam

Rendeleti háttér:

Az ADR (a Veszélyes Áruk Szállításáról szóló Európai Megállapodás) – melyet Magyarországon az 1979 évi törvényerejű rendelettel hirdettek ki – a veszélyes áruk közúti szállítását szabályozza.

Előírásai szerint mindazon járművezetőknek akik

– robbanóanyagot szállítanak (ADR 1 osztály),

– radioaktív anyagot szállítanak (ADR 7 osztály), vagy

– rögzített tartányban,

– 1000 liternél nagyobb befogadóképességű leszerelhető tartányokban,

– 1000 liternél nagyobb összbefogadóképességű battériás járműben,

– 3000 liternél nagyobb egyedi befogadóképességű tankkonténerben, mobil tartányban, MEG-konténerben, ill.

– bármilyen más (az ADR szerint) veszélyes árut szállítanak,

a vonatkozó előírásokból (ADR, KRESZ, stb) vizsgát kell tenniük.

ADR szaktanfolyamok:

ADR tanfolyam indulási időpontok az “Induló tanfolyamok” menü pontban található.

A képzés a szállítandó anyagok és a lehetséges szállítási módok függvényében az alábbiak szerint épül fel:

 

1. ADR ALAPTANFOLYAM ill. VIZSGA

Az ADR alaptanfolyam (NT2-9) elvégzése, ill. a sikeres ADR alapvizsga, a robbanóanyagok és tárgyak (ADR 1 osztály) és a radioaktív anyagok (ADR 7 osztály) kivételével valamennyi veszélyes anyag szállítására jogosítja a gépkocsivezetőt a nem tartányos – tehát küldeménydarabos és ömlesztett – szállítási módban (pl.: ponyvás tehergépkocsin palackban, hordóban, kannában, zsákban, IBC-ben, stb. – azaz küldeménydarabban – történő gáz, festék, tüzelőanyag, mérgező anyag, sav, lúg, stb. szállításhoz elegendő az ADR alapvizsga megszerzése).

 

2. ADR SZAKOSÍTÓ TANFOLYAM ill. VIZSGA

A sikeres ADR alapvizsgát követően kerülhet sor az ADR szakosító vizsgákra. Szakosító vizsga tehető az 1 osztály anyagainak szállítására (robbanóanyagok és tárgyak – NT1), a 7. osztálya anyagainak szállítására (radioaktív anyagok – NT7), valamint a tartányos szállítási mód 2, (T2) 3, (T3), ill. 5.1, 6.1, 8, 9 (T5.1,6.1,8,9) áruosztályaira (pl.: tartányjárműben történő gázolajszállításhoz az alapvizsga megszerzésén felül a tartányos 3. osztály szakosító vizsgára is szükség van).

 

Az ADR oktatási bizonyítvány érvényessége:

Az ADR oktatási bizonyítvány a sikeres vizsgától számított 5 évig érvényes, a lejárat előtti évben érvényessége ismeretfelújító képzésen meghosszabbítható további 5 évvel. A vizsgát azért is érdemes a lejárat előtti évben megszerezni, mert ebben az esetben a vonatkozó szabályozás szerint az új vizsga érvényességét nem az aktuális vizsgaidőponttól számolva határozza meg a hatóság, hanem a bizonyítvány lejáratának időpontjától. (Így optimális esetben közel 6 év érvényesség is kapható).

 

Az ADR tanfolyamra való beiskolázás feltétele:

– legalább 20 éves életkor,

– nem tartányos szállításnál legalább 2 éves B kategóriás,

– tartányos szállításnál legalább 2 éves C kategóriás vezetői engedély.

– (radioaktív anyag szállításra jogosító képzéshez legalább alapfokú sugárvédelmi képesítés szükséges)

– Ismeretfelújító képzés esetén a vizsga időpontjában érvényes ADR oktatási bizonyítvány.

 

Az ADR tanfolyamok díjait az “Árak” menü pontban találja.

 Jelentkezés:

Kérem, hogy jelentkezése esetén a tanfolyam kitöltött jelentkezési lapját juttassa el hozzánk, ill. vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeinken.

A tanfolyam indulása előtt a tanfolyam menetéről a jelentkezőknek részletes tájékoztatást adunk, ill. a jelentkező igényeknek megfelelően közösen meghatározzuk a tanfolyam előadás napjait. Az elmúlt években a jelentkezők elsősorban a hétvégi (szombat, vasárnap) oktatást részesítették előnyben, de természetesen más napokon is állunk rendelkezésükre.

Sok éves oktatási tapasztalatunk és a korszerű technikai háttér a biztosíték, hogy a tanfolyamainkon végzett hallgatók az elméleti és gyakorlati képzés során elsajátítják az ADR szabályrendszerét, az adott áruosztályokra (NT2-9, NT1, NT7, T2, T3, T5.1, 6.1, 8, 9) vonatkozó ismeretanyag alkalmazásával képessé válnak a veszélyes áruk biztonságos szállítására.

A bizonyítvány megszerzéséhez szükséges vizsgát a Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont vizsgabizottsága előtt kell letenni.

További információ a www.info@furedi.eu címen, vagy a 06-20- 253-9535, 06-20-349-4382 telefonszámon.

Jelentkezzen képzéseinkre!

[contact-form-7 id="7102" title="Szaktanfolyamok"]